Dzwoń po szczegółowe informacje: 773-777-7722

UWAGA! NASZ NOWY ADRES:
5825 W Irving Park Rd • Chicago, IL 60634 USA

AMERYKAŃSKA CZĘSTOCHOWA I ARKA NOEGO

 

Dzień 1:

Wyjazd sprzed JOM o godzinie 3 rano. Pierwszy krótki postój jest planowany w okolicach Indianapolis ( dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą suchego prowiantu ). Następnie udamy się do Muzeum Stworzenia w Petersburgu, KY – prezentującego powstanie wszechświata, życia człowieka i jego wczesnej historii młodej Ziemi – według zwolenników kreacjonizmu – opartego na dosłownej interpretacji Księgi Rodzaju. Spacerując po muzeum poznamy wiele odpowiedzi – biblijnych i naukowych – na pytania dotyczące stworzenia świata.
W południe Msza Św. w kościele jezuitów w Cincinnati, OH. Kościół pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego ( St. Francis Xavier Church ) zbudowali jezuici w 1859 roku. Oni też kierowali tą parafią od początku jej istnienia, tj. od 1840 roku. Przy parafii tej jezuici prowadzili szkołę średnią i uniwerystet – obecnie przeniesione na przedmieścia Cincinatti.
Po Mszy przejeżdżamy do Williamstown, KY gdzie powstała ogromna replika Arki Noego. Zbudowana została według opisów w Biblii – jest długa na 137 metrów, szeroka na 14 metrów i wysoka na 23 metrów. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentującą bilijną historię o potopie i Noem, który na arce ocalił po parze wszystkich gatunków zamieszkujących ziemię. We wnętrzach arki możemy znaleźć ekspozycje prezentujące zarówno historię Noego jak i bogatą kolekcję modeli różnych zwierząt, w tym również dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Zwiedzający będą mogli oglądać także pokazy z udziałem żywych zwierząt. Wszystko to ulokowane jest na siedmiu piętrach tej olbrzymiej budowli, która powstawała przez 6 lat.
Przejazd do Waszyngtonu – po drodze przerwa na obiad.
Nocleg w okolicy Waszyngtonu.

Dzień 2:

Rano dojazd do Washington DC. Miasto to leży nad rzeką Potomac. Zamieszkuje go ponad 600 tysięcy ludzi. Założone decyzją Kongresu w 1790 roku a od 1800 jest stolicą Stanów Zjednoczonych. Znajduje się to siedziba Prezydenta, Kongresu, ministerstw, departamentów i urzędów federalnych. Mają tu swoją siedzibę między innymi Bank Światowy czy Organizacja Państw Amerykańskich. Znajduje się tu równiez największa na świecie biblioteka – Library of Congres, która mieści ponad 95 milionów woluminów oraz wiele mikrofilmów i dyskietek komputerowych. W Waszyngotnie jest wiele miejsc wartych obejrzenia i uwagi, my zobaczymy : Biały Dom, Pomnik Tadeusz Kościuszki, Monument Washingtona, Monument Lincolna, Centrum Kultury Papieża Jana Pawła II, Bazylika Niepokalanego Poczęcia.
Ok. godz. 2.00 po południu wyjazd w kierunku Amerykańskiej Częstochowy.
Po drodze krótka wizyta w parafii Św. Wojciecha w Fliadelfii
Msza Św. i nocleg w Doylestown.

Dzień 3:

Śniadanie. Msza Św. Amerykańska Częstochowa - zwiedzanie : Sanktuarium , Dawny Kościół, Cmentarz.
Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej powstało z inicjatywy ojca Michała Zembrzuskiego. Jego założeniem było stworzenie w Stanach Zjednoczonych odpowiednika polskiej Częstochowy. Na uroczystościach poświęcenia świątyni, która powstała tam w 1966 roku pojawił się sam prezydent Stanów Zjednoczonych Lyndon B. Johnson. Wewnątrz świątyni znajduje się replika obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz serce premiera Polski – Ignacego Jana Paderewskiego.
Wyjazd do Chicago. Planowany powrót ok. północy.

Cena obejmuje:

  • Zwiedzanie zgodnie z programem
  • Noclegi w motelach lub hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazd autokarem ( lub minibusem ) na całej trasie
  • Opieka polskiego przewodnika

Cena nie zawiera:

  • ubezpieczenia medycznego
  • wyżywienia
  • biletów wstępu

 

Rezygnacja z wyjazdu

  • Na 14 dni przed wyjazdem by otrzymać pełny zwrot.

Rejestracja

  • Przy rezerwacji wymagany jest depozyt w wysokości $200.
  • Termin pełnej wpłaty - 14 ni przed wyjazdem.

Uwagi

W sprawach dotyczących ubezpieczenia, warunków rezygnacji  i innych prosimy dzwoni do Saint Bernard Travel

Organizatorzy zastrzegają możliwości zmian cen programu i innych informacji zawartych na tej stronie i w innych publikacjach.

Arka Noego, Muzeum Stworzenia, Washington DC, Amerykańska Częstochowa