Dzwoń po szczegółowe informacje: 773-777-7722

UWAGA! NASZ NOWY ADRES:
5825 W Irving Park Rd • Chicago, IL 60634 USA

Arka Noego i Muzeum Stworzenia

Dzień 1:

Wyjazd sprzed JOM o godzinie 3 rano. Pierwszy krótki postój jest planowany w okolicach Indianapolis ( dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą suchego prowiantu ). Następnie udamy się do Muzeum Stworzenia w Petersburgu, KY – prezentującego powstanie wszechświata, życia człowieka i jego wczesnej historii młodej Ziemi – według zwolenników kreacjonizmu – opartego na dosłownej interpretacji Księgi Rodzaju. Spacerując po muzeum poznamy wiele odpowiedzi – biblijnych i naukowych – na pytania dotyczące stworzenia świata.

W południe Msza Św. w kościele jezuitów w Cincinnati, OH. Kościół pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego ( St. Francis Xavier Church ) zbudowali jezuici w 1859 roku. Oni też kierowali tą parafią od początku jej istnienia, tj. od 1840 roku. Przy parafii tej jezuici prowadzili szkołę średnią i uniwerystet – obecnie przeniesione na przedmieścia Cincinatti.

Po Mszy przejeżdżamy do Williamstown, KY gdzie powstała ogromna replika Arki Noego. Zbudowana została według opisów w Biblii – jest długa na 137 metrów, szeroka na 14 metrów i wysoka na 23 metrów. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentującą bilijną historię o potopie i Noem, który na arce ocalił po parze wszystkich gatunków zamieszkujących ziemię. We wnętrzach arki możemy znaleźć ekspozycje prezentujące zarówno historię Noego jak i bogatą kolekcję modeli różnych zwierząt, w tym również dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Zwiedzający będą mogli oglądać także pokazy z udziałem żywych zwierząt. Wszystko to ulokowane jest na siedmiu piętrach tej olbrzymiej budowli, która powstawała przez 6 lat.

Planowany powrót do Chicago ok. 12.00 w nocy.

Cena obejmuje

  • Zwiedzanie zgodnie z programem
  • Przejazd autokarem ( lub minibusem ) na całej trasie
  • Usługi przewodnika

Cena nie obejmuje

  • Biletów wstępów
  • Kosztów wyżywienia

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie zdrowotne oraz na wypadek rezygnacji z wyjazdu lub inne - mozna wykupić w naszym biurze lub na www.travelinsured.com

Rejestracja

  • Do rezerwacji wymagana jest pełna wpłata.

Uwagi

W sprawach dotyczących ubezpieczenia, warunków rezygnacji i innych prosimy dzwonić do Saint Bernard Travel.

Organizatorzy zastrzegają możliwości zmian cen,programu i innych informacji zawartych na tej stronie i w innych publikacjach.

Arka Noego w Williamstown, KY oraz Muzeum Stworzenia w Petersburgu, KY

11 marzec, 14 kwiecień, 5 maj, 9 czerwiec, 7 lipiec, 18 sierpień, 8 wrzesień 2018

Cena

$115.00