Dzwoń po szczegółowe informacje: 773-777-7722

UWAGA! NASZ NOWY ADRES:
5825 W Irving Park Rd • Chicago, IL 60634 USA

Fatima - Salamanka - Lourdes

Dzień 1:

Wylot ze Stanów Zjednoczonych do Lizbony. Nocleg i posiłki w samolocie.

Dzień 2:

Fatima. Po przylocie do Lizbony udamy się do autobusu, który nas przewiezie do Fatimy- miejsca najsłynniejszych objawień, które miały początek 13 maja 1917 roku. Wieczorem będziemy uczestniczyli w nabożeństwie różańcowym oraz w procesji ze świecami. Nocujemy w Famie.

Dzień 3:

Fatima. Po śniadaniu zwiedzimy Bazylikę, gdzie znajdują się grobowce dzieci, oraz kaplicę objawień Capelinha. Następnie odwiedzimy domy dzieci fatimskich i cmentarz. W południe będziemy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, której stacje wybudowane zostały przez węgierskich uchodźców z lat komunistycznych prześladowań. Miejsca stacji są ulokowane na tle przepięknych krajobrazów. Nocujemy w Fatimie.

Dzień 4:

Salamanka. Po śniadaniu opuścimy Fatimę udając się do Salamanki. Zobaczymy słynny Uniwersytet w Salamance oraz barokowy Plaza Mayor. Nocleg w okolicy Burgos.

Dzień 5:

Burgos - Lourdes. W tym dniu po śniadaniu udamy się w podróż do Lourdes. Po drodze zwiedzimy malowniczo położone nad Zatoką Biskajską słynne z festiwali filmowych San Sebastian. Kolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 6:

Lourdes. Po śniadaniu wyruszymy w podróż do Lourdes. Tego dnia zwiedzimy miejsca związane ze Świętą Bernadettą: Boly Mill - miejsce jej urodzenia; Locale Mill miejsce zamieszkania jej rodziców; Chacot - miejsce używane jako więzienie, które służyło zubożałej rodzinie Bernardetty jako mieszkanie. Będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej, Drodze Krzyżowej i spowiedzi. Po południu czas na prywatną modlitwę i samodzielne zwiedzanie miasta. Kolacja i nocleg w Lourdes.

Dzień 7:

Lourdes. Od rana kontynuujemy zwiedzanie Lourdes. Zwiedzamy podziemna Bazylikę Piusa X oraz kościół Św. Bernadetty. Wieczorem będziemy uczestniczyli w nabożeństwie na Esplanadzie i w procesji ze świecami. Chętni będą mogli skorzystać z uzdrawiających kąpieli. Nocujemy w Lourdes.

Dzień 8:

Blois. Po śniadaniu udamy się ku słynnym zamkom nad Loarą. Po drodze zobaczymy średniowieczne perły architektury francuskiej. Całodzienną podróż zakończymy spacerem ulicami jednego z ładniejszych miast środkowej Francji - Blois. Kolacja i nocleg w hotelu nad Loarą.

Dzień 9:

Blois - Paryż. Po śniadaniu wjedziemy w otoczenie przepięknych zamków nad Loarą. Z zewnątrz zobaczymy zamek Amboise oraz zamek Chambord - renesansowe dzieło króla Francji Franciszka I. Obejrzymy również Pałacyk Clos-Luce, gdzie spędził ostatnie lata życia Leonardo da Vinci. W miarę możliwości czasowych zwiedzimy jeden z wymienionych zamków. Kolacja i nocleg w Paryżu.

Dzień 10:

Paryż. Po śniadaniu zwiedzimy ulice Bac oraz wstąpimy do kaplicy, w której Matka Boża ukazała się Świętej Katarzynie Laboure. Tego dnia zobaczymy ciało Świętej Katarzyny i relikwie Świętego Vincenta de Paul. Zwiedzimy również Katedrę Notre Dame. Na modlitwę udamy się do Białej Bazyliki. Zdjęć warte Pola Elizejskie oraz panoramę Paryża podziwiać będziemy z 300-stu metrowej Wieży Eiffla. Na kolację i nocleg udamy się do hotelu.

Dzień 11:

Paryż - USA. Po śniadaniu udamy się na lotnisko skąd odlecimy do USA.

Cena obejmuje

 • Koszt przelotu z Chicago
 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie dwa razy dziennie ( oprócz dni przelotów )
 • Przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem 
 • Wstępy do miejsc zwiedzanych
 • Opieka polskiego przewodnika
 • Wstępy do miejsc ujętych w programie
 • Opłaty podatkowe
 • Cena nie obejmuje napiwków i opat za napoje w restauracjach hotelowych

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek rezygnacji z wyjazdu lub inne mona wykupi w naszym biurze lub dzwonić 800 243 3174.

Rezygnacja z wyjazdu

Opłata uczestnika związana z rezygnacją z wyjazdu uwzględniona jest w poniższym zestawieniu i zależna jest od tego, na ile dni przed wyjazdem dokonano rezygnacji:

 • 90 dni i więcej: $50.00
 • 89- 45 dni: $200.00
 • 44 - 31 dni: 75% ceny
 • 30 lub mniej: 100% ceny

Rejestracja

 • Depozyt $800 wymagany w celu zarezerwowania miejsca
 • Termin pełnej wpłaty - 60 dni przed wyjazdem

Uwagi

W sprawach dotyczących ubezpieczenia, warunków rezygnacji, miejsc w samolocie i innych prosimy dzwoni do Saint Bernard Travel

Organizatorzy zastrzegają możliwości zmian cen programu i innych informacji zawartych na tej stronie i w innych publikacjach.

Francja - Hiszpania - Portugalia