Dzwoń po szczegółowe informacje: 773-777-7722

UWAGA! NASZ NOWY ADRES:
5825 W Irving Park Rd • Chicago, IL 60634 USA

Pielgrzymka do Matki Boskiej z Guadalupe

Pod przewodnictwem duchowym O. Damiana Mazurkiewicza z Parafii Św. Władysława

Dzień 1:

Wylot z Chicago do Mexico City ( 5 grudzień, lotnisko O'Hare, godzina 9.23AM - w Mexico City lądowanie o godzinie 1.40 po południu - United Airlines).Przejazd malowniczą trasą pod wulkanami do Puebli, jednego z piękniejszych miast kolonialnych, które zostało założone przez Hiszpanów i początkowo miało spełniać funkcję stolicy. Zakwaterowanie w hotelu Colonial. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie. Dzień zaczniemy od zwiedzania Puebli. Zobaczymy Katedrę, Kaplicę Różańcową w kościele Santo Domingo – najpiękniejszy przykład baroku meksykańskiego z przepiękna Kaplicą Różańcową. Spacerem przejdziemy po Słodkiej Uliczce – miejsce słynnące z lokalnych łakoci. Czas wolny na placu głównym Zocalo. Następnie pojedziemy do Tonatzintla – pueblo, w którym Indianie wybudowali kościółek w stylu baroku indińskiego, zachwyca przepychem dekoracji dwóch kultur. W drodze do Taxco zatrzymamy się również w Cuernavaca, nazywane często Miastem Wiecznej Wiosny, dzięki stałym temperaturom utrzymującym się przez cały rok. Krótki spacer po centrum – zobaczymy z zewnątrz Katedrę wieku XVI, oraz dojdziemy do jednej z dawnych rezydencji Hernana Corteza – dzisiaj Muzeum Miasta. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu Monte Taxco – kolacja.

Dzień 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Taxco- stolicy srebra i dawnych kopalń. Do centrum miasta wjedziemy taksówkami typu VW Garbus. Między krętymi i wąskimi uliczkami, zachwyci nas architektura miasta: białe domy z czerwonymi dachami, oplecione niesamowitą ilością roślin. Poznamy centrum Taxco z placem głównym i różowym kościołem Santa Prisca, który został wybudowany w ciagu dziesięciu lat przez ojca dla syna. Zatrzymamy się w warsztacie tego szlachetnego metalu, aby poznac jego produkcję i przepiękne wyroby, jakie tworzą lokalni rzemieślnicy. Spróbujemy lokanego drinka Berta. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu El Cano, kolacja.

Dzień 4:

Plaża.
Po południu możliwość rejsu wzdłuż Zatoki św. Łucji, gdzie będziemy podziwiać rezydencje słynnych akorów, nie tylko meksykańskich. Acapulco zyskało sławę dzięki aktorom amerykańskim, którzy uwielbiali spędzać tutaj czas wolny. Rejs odbywa się w rytmach muzyki granej na żywo, można potańczyć, nauczyć się salsy. etc. W czasie rejsu serwowane są napoje all inclusive. O godzinie19.00 przejedziemy na Quebradę – miejsce, gdzie ze skały około 30 metrowej odważni skoczkowie skaczą do wody o głębokości około 7 metrów. Powrót na kolację do hotelu. Koszt ok. 45 - 50 USD

Dzień 5:

Śniadanie, ostatnie chwile na odpoczynek na plaży. Po obiedzie wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Mieście Meksyk


Dzień 6:

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd na Plac Główny miasta Zocalo. Pieszo deptakiem Madero udamy się na zwiedzanie największej barokowej Katedry Metropolitańskiej, gdzie znajduje się figura Jezusa Chrystusa od Trucizny oraz pomnik Jana Pawła II. Przejdziemy do świątyni azteckiej Templo Mayor – miejsca gdzie znajdowała się wyspa, na której zostało założone dzisiejsze Miasto Meksyk, nazwane przez Azteków Tenochtitlan. Z punktu widokowego będziemy podziwiać jego ruiny. Wejdziemy również do Pałacu Narodowego, dzisiejszej siedziby adminstracyjnej Prezydenta Meksyku. Na jednym z jego dziedzińców znajdują się Murale Diego Riwiery, które przedstawiają 300 lat historii Meksyku i dawne kultury prehiszpańskie. Przejedziemy do Muzeum Antropologii, w czasie godzinnego zwiedzania poznamy najważniejsze sale kultur prehiszpańskich – Teotihuacana i Azteca. Na koniec przejedziemy do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe, gdzie będziemy podziwiać ołtarz, na którym znajduje się oryginalny Wizerunek Panienki, pojawił się on na tilmie Jana Diego 12 grudnia 1531 roku. Zobaczymy Starą i Nową Bazylike, przepiękne ogrody, Wejdziemy do Kapliczki na Wzgórzu. Po mszy św. w jednej z górnych kaplic Bazyliki, czas na zakup dewocjonalii, na własne przemyślenia. Powrót do hotelu na kolację

Dzień 7:

Po śniadaniu udamy się na Plac Trzech Kultur, symboliczne miejsce powstania nowej rasy metyskiej w wyniku połączenia ras: hiszpańskiej i indiańskiej. Tutaj też Jan Diego zdawał relację Biskupowi Zumarraga z Objawień Najświętszej Marii Panny z Guadelupe. Następnie udamy się do Teotihuacan, miejsce gdzie według Azteków rodzili sie bogowie. Miasto to rozwijało się do VIII wieku n.e. Zobaczymy i będziemy mogli zdobyć jedną z największych Piramid: Słońca, zobaczymy również Piramidę Księżyca, Pałac Pierasztych Muszli czy Pierzastego Węża. Udamy sie na degustację tequili. W lokalnym warsztacie poznamy obróbkę świętego kamienia – obsydian, z którego mieszkańcy Teotihuacan wyrabiali przpiękne maski i figurki, inkrustowane srebrem i kamieniami szlachetnymi. Obiadokolacja przy Piramidach. W drodze do hotelu przejazd panoramiczny miasta: poznamy najpiękniejszą Aleję Reforma, zdominowaną dzisiaj przez nowoczesne wieżowce, przejedziemy obok Pomnika Anioła Niepodległości, Krzysztofa Kolumba, czy Diany Łowczyni Gwiazd.

Dzień 8:

Śniadanie. Objawienia Najswietszej Marii Panny z Guadalupe. Najważniejsze święto nie tylko dla mieszkańców Meksyku. Miliony pielgrzymów przybywają w te dni z całego świata, aby pozdrowić Panienkę – królową Meksyku i Cesarzową Kontynentów Obydwu Ameryk. Tego dnia przy rytmach muzyki azteckiej, tańcach i radości grup Indian na Placu Glównym Sanktuarium, w południe odbywa sie msza różańcowa odprawiana przez Prymasa Meksyku. Po Obchodach, udamy się na południe Miasta Meksyk do Xochimilco: "MIejsce Kwiatów", tutaj zachowały się kanały wodne dawnego miasta Azteków. dzisiaj nazywane jest również Meksykańską Wenecją. Łodziami typu gondole udamy sie na godzinny rejs z obiadem, w rytmach muzyki granej przez grupy los mariachis. Powrót do hotelu.

Dzień 9:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.
Przejazd na lotnisko.
Wylot : Mexico City 2.35 PM - w Chicago ORD lądujemy o godzinie 6.40 PM ( United Airlines ).

Cena obejmuje:

 • Koszt biletu lotniczego
 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • Noclegi w hotelach dwuosobowych
 • Wyżywienie dwa razy dziennie ( oprócz dni przelotów )
 • Przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem 
 • Wstępy do miejsc zwiedzanych ( bez atrakcji w Acapulco )
 • Opieka polskiego przewodnika
 • Opłaty podatkowe
 • Cena nie obejmuje napiwków i opłat za napoje w restauracjach hotelowych.

Ubezpieczenie:

Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek rezygnacji z wyjazdu lub inne można wykupić na stronie www.travelinsured.com. Przykładowa cena za ubezpieczenie dla osoby do lat 60 wynosi około $100.

Rejestracja:

Rezerwacje z depozytem w wysokości $600 przyjmowane są do 1 października 2017 roku.

Rezygnacje z wyjazdu:

Opłata uczestnika związana z rezygnacją z wyjazdu uwzględniona jest w poniższym zestawieniu i zależna od tego, na ile dni przed wyjazdem dokonano rezygnacji:

 • 90 dni i więcej : $50.00
 • 89 - 45 dni : $400.00
 • 44 - 31 dni : 75% ceny
 • 30 lub mnije : 100% ceny

 

 

Uwagi

W sprawach dotyczących ubezpieczenia, warunków rezygnacji, miejsc w samolocie i innych prosimy dzwonić do Saint Bernard Travel.

Organizatorzy zastrzegają możliwości zmian cen programu i innych informacji zawartych na tej stronie i w innych publikacjach.

Guadalupe

Mexico City, Puebla, Guadalupe, Teotihuacan, Acapulco

5 - 13 grudzień, 2017

Cena

$1,495.00