Dzwoń po szczegółowe informacje: 773-777-7722

UWAGA! NASZ NOWY ADRES:
5825 W Irving Park Rd • Chicago, IL 60634 USA

Najpiękniejsze kościoły i klasztory Portugalii i Santiago De Compostela w Hiszpanii

Opieka duchowa Oj. Jerzy Karpiński z Jezuickiego Ośrodka Milenijnego

Dzień 1:

Wylot z Chicago O'Hare ( United Airlines ) o godzinie2.00PM - lądujemy w Newark o godzinie 5.27PM.
Wylot z Newark do Lizbony o godzinie 8.20PM.

Dzień 2:

Przylot do Lizbony o godzinie 8.20 rano ( czasu europejskiego ). Transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Portugalii od stolicy kraju - Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni), Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Wieczorem przyjedziemy do hotelu. Obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie. Po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Czas wolny na odpoczynek. Wyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie. Pobyt w Fatimie. Zwiedzanie miejsc: Kaplica Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Droga Krzyżowa . Odwiedzenie miejsce ukazania się Anioła, Aljustrel – miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka. Zwiedzanie ich domów rodzinnych. Wieczorem weźmiemy udział w modlitwie i procesji z lampionami. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 6:

Śniadanie. Przejazd do Porto - największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu.. Przejazd do Santiago de Compostela Bazyliki św. Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie. Pobyt w Santiago de Compostela, gdzie pochowany jest Św. Jakub, jeden z dwunastu apostołów. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Przyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg

Dzień 8:

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Tomar. To historyczne miasto swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim, wspaniałemu zespołowi klasztornemu Zakonu Chrystusa. Imponująca budowla z XII w., będąca w przeszłości siedzibą Templariuszy, w 1983 r. została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tomar to także przepiękna starówka, która powstała na planie szachownicy. W jej centrum, przy głównym placu, stoi zabytkowy kościół Św. Jana Chrzciciela.. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9:

Wyjazd na lotnisko do Lizbony. Wylot z Lizbony o godzinie 10.25 rano - lądujemy w Newark o 1.25PM
Wylot z Newark o 3.29PM - przylot do Chicago o godzinie 5.10PM.

Cena obejmuje:

 • Koszt przelotu Chicago - Lizbona - Chicago
 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • 7 noclegów w hotelach*** w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji ( oprócz dni przelotów )
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na całej trasie + transfery z i na lotnisko
 • Opieka polskiego przewodnika
 • Ubezpieczenia na czas transportu

Cena nie obejmuje:

 • Napiwków w hotelach, dla kierowców i pilota ( ok. $60 - zbiera pilot ), dopłaty do pokoju jednoosobowego ( $350 ), wydatków osobistych.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego.

Rejestracja:

 • Rejestracje i zapisy do 20 czerwca 2017 roku z depozytem $500 oraz kopią paszportu.
 • Ostateczny termin dopłat - 15 sierpień 2017 roku.

Ubezpieczenie:

Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek rezygnacji z wyjazdu lub inne można wykupić na www.travelinsured.com  lub dzwonić 800 243 3174.

Rezygnacja z wyjazdu:

Opłata uczestnika związana z rezygnacją z wyjazdu uwzględniona jest w poniższym zestawieniu i zależna jest od tego, na ile dni przed wyjazdem dokonano rezygnacj:

 • 90 dni i więcej: $50.00
 • 89- 45 dni: $200.00
 • 44 - 31 dni: 75% ceny
 • 30 lub mniej: 100% ceny

Uwagi:

W sprawach dotyczących ubezpieczenia, warunków rezygnacji, miejsc w samolocie i innych prosimy dzwoni do Saint Bernard Travel.

Organizatorzy zastrzegają możliwości zmian cen, programu i innych informacji zawartych na tej stronie i w innych publikacjach.

Lizbona, Porto, Santiago de Compostela, Coimbra, Alcobaca, Fatima, Batalha, Nazare, Tomar

19 - 27 wrzesień, 2017

Cena

$2,495.00