Dzwoń po szczegółowe informacje: 773-777-7722

UWAGA! NASZ NOWY ADRES:
5825 W Irving Park Rd • Chicago, IL 60634 USA

Włochy - Rzym

Dzień 1:

W godzinach wieczornych przelot z USA do Rzymu. Posiłki i nocleg w samolocie.

Dzień 2:

Po wylądowaniu w godzinach popołudniowych na lotnisku Leonarda Da Vinci w Rzymie przejazd do hotelu. Jeśli czas pozwoli tego dnia zwiedzimy Bazylikę Św. Pawła za Murami. Obiad i nocleg w Rzymie.

Dzień 3:

Po śniadaniu udamy się do Bazyliki Św. Piotra - największej świątyni świata. Nawiedzimy grób Jana Pawła II. Po zwiedzeniu Bazyliki czas na prywatną modlitwę. Bazylika Św. Jana na Lateranie, Bazylika Św. Pawła za Murami, Rzym antyczny - Plac Wenecki, Koloseum z zewnątrz, Łuk Konstantyna, Palatyn, Forum Romanum itd. Obiad i nocleg w Rzymie.

Dzień 4:

Po śniadaniu udamy się na Plac Św. Piotra, audiencja. Wycieczka autokarowa po mieście. Na nocleg udamy się do hotelu pod Monte Cassino.

Dzień 5:

Po śniadaniu zobaczymy cmentarz żołnierzy polskich, którzy w 1944 roku polegli w walce o Monte Cassino. Następnie udamy się przepiękną trasą do San Giovanni Rotondo, która odsłoni przed nami folklor wsi i miasteczek Italii. W godzinach południowych dotrzemy do malowniczego San Giovannio Rotondo miejsca gdzie żył, pracował i zmarł stygmatyk Św. Ojciec Pio z Pellegrini. Ojciec Pio przez 50 lat nosił stygmaty - pięć ran ukrzyżowanego Chrystusa. Ojciec Pio nieustannie głosił, że "tylko miłość jest w stanie złagodzić wszelkie cierpienie". Dla nas jest on współczesnym świadkiem istnienia Bożej Opatrzności. Kolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6:

Po śniadaniu udamy się do Lanciano, gdzie w VIIIw. miał miejsce pierwszy potwierdzony cud eucharystyczny. W sanktuarium w Lanciano przechowywane są relikwie uważane za relikwie ciała i krwi Chrystusa. Jeśli czas pozwoli udamy się do Loreto - miejsca kultu maryjnego, z późnogotycką bazyliką otoczonego pięknymi XVIIw. pałacami. Na nocleg udamy się w kierunku Asyżu.

Dzień 7:

W tym dniu zwiedzimy główne kościoły w Asyżu Dolnym, tj. kościół Matki Bożej Anielskiej i Porcjunkule Św. Franciszka. Odwiedzimy Bazylikę Św. Franciszka. Przystaniemy na modlitwę i refleksje przy grobie św Franciszka dziękując za jego heroiczność w ukazywaniu wartości ubóstwa. Następnie pomiędzy murami przepięknego średniowiecznego miasteczka przejdziemy do Bazyliki Św. Klary. Nasz pobyt w Asyżu zakończymy Mszą Św. w kaplicy bazyliki. Kolacja i nocleg w Asyżu.

Dzień 8:

Po śniadaniu udamy się do kolebki włoskiego renesansu - Florencji, miasta Dantego, Leonarda da Vinci, Michała Anioła i innych wielkich artystów. Odkryjemy majestatyczne piękno Katedry Santa Maria del Fiore, która jest czwartym kościołem na świecie pod względem wielkości. Zobaczymy romańskie Baptysterium z mozaikami i grobowcem Donatella, gdzie został ochrzczony sam Dante. Kościół Santa Croce - panteon wielkich Florentczyków i znamienitych Włochów. Wśród 276 grobów znanych osób spotkamy grobowce Dantego, Michała Anioła, Machiavellego, Galileusza i Rossiniego. Na kolacje i nocleg udamy się do hotelu koło Wenecji.

Dzień 9:

Wczesnym rankiem udamy się do Wenecji na całodzienny pobyt w królestwie wysp, kanałów i mostów. Spacer po historycznym centrum miasta: Piazza di San Marco i Piazzetta. Zwiedzimy przepiękną Bazyliką św. Marka. Popłyniemy gondolą po kanale Grande. Na obiad i nocleg udamy się do Mediolanu.

Dzień 10:

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Mediolanie, skąd odlecimy do Stanów Zjednoczonych.

Cena obejmuje

 • Koszt przelotu z Chicago
 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie dwa razy dziennie ( oprócz dni przelotów )
 • Przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem 
 • Wstępy do miejsc zwiedzanych
 • Opieka polskiego przewodnika
 • Wstępy do miejsc ujętych w programie
 • Opłaty podatkowe
 • Cena nie obejmuje napiwków i opat za napoje w restauracjach hotelowych

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek rezygnacji z wyjazdu lub inne mona wykupi w naszym biurze lub dzwonić 800 243 3174.

Rezygnacja z wyjazdu

Opłata uczestnika związana z rezygnacją z wyjazdu uwzględniona jest w poniższym zestawieniu i zależna jest od tego, na ile dni przed wyjazdem dokonano rezygnacji:

 • 90 dni i więcej: $50.00
 • 89- 45 dni: $200.00
 • 44 - 31 dni: 75% ceny
 • 30 lub mniej: 100% ceny

Rejestracja

 • Depozyt $800 wymagany w celu zarezerwowania miejsca
 • Termin pełnej wpłaty - 60 dni przed wyjazdem

Uwagi

W sprawach dotyczących ubezpieczenia, warunków rezygnacji, miejsc w samolocie i innych prosimy dzwoni do Saint Bernard Travel

Organizatorzy zastrzegają możliwości zmian cen programu i innych informacji zawartych na tej stronie i w innych publikacjach.

Włochy - Rzym